Veritabanı

Veritabanı ile ilgili bir çok proje yaptım. Gerek kişisel çalışma olarak gerek okul projeleri gerekse çalıştığım yerlerde veritabanı ile ilgili çalışmalarım oldu. Bunların hepsini tek tek resimli olarak anlatmak uzun sürer. Fakat projelerin ismiyle kısa açıklama şeklinde listelemeye çalışayım.

1. Online Araç Kiralama Sistemi: Bu proje mezuniyetten sonra çalıştığım ilk firma olan BilTek Yazılım’ın temel projesiydi. Bu uygulama masaüstü ve WEB tarafı olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. WEB üzerinden rezervasyon ve kiralama işlemleri yapılmakla birlikte masaüstü tarafından da araç kiralama firmaları WEB sayfasındaki araçlarını ve araç bilgilerini masaüstü program üzerinden güncelleyebiliyorlardı. Bir çok teknolojinin bir arada kullanıldığı bir yazılım olmuştu. Masaüstü kısmı C#, WEB kısmı JSP (JAVA Server Pages), WEB’e gönderilen araç bilgilerinin alınıp gerekli yerlere yazılması da PHP ile yapıldı.

2. Stok Takip Programı: Bu proje de yine BilTek yazılım firmasında çalıştığım zamandan Antalya’ da bir firmaya yapmış olduğumuz Stok Takip programı.

3. Otel Satış Programı: Bu program da Antalya’ daki aynı firmaya Otellere yapmış oldukları satışların kayıtlarını tutmak ve bu kayıtlar hakkında yarıntılı raporlar çıkarabilmek için yapılan projeydi.

4. Üretim Takip Programı: Bu program da yine aynı firma için yapılmış olup meyve suyu üretiminde hangi hammaddelerin hangi oranlarda kullanılıp meyve sularının oluşturulduğu ile ilgili bir proje.

Bunların yanında yine bir çok uygulama yapıldı. Kütüphane Otomasyonu, Staj Takip Programı, Teknik Servis Takip Programı gibi uygulamalar da bunlara eklenebilir.

4 Comments:

  1. Staj takip veritabanını siteye ekleyebilir misiniz acaba?

    • çok kapsamlı bir veritabanı değil ders içerisinde yapılan bir proje için oluşturulmuş taslak bir veritabanı ama yine de fikir vermesi açısından yarayabilir. buradan indirebilirsin.

  2. Online Araç Kiralama Sistemi , Otel Satış Programı mail adresime gönderirmisiniz

    • Merhabalar,
      Bahsettiğiniz iki projeyi 2011 yılında bir yazılım firmasında çalışırken yapmıştık. Kaynak kodları bende mevcut değil maalesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.